Co je Beerpong?

Hra pro 2 - 4 hráče, kteří proti sobě hází pingpongový míček do kelímků soupeře. Youtube video s pravidly JABLHOL Beerpong. Psané pravidla 4-her.

Co znamená liga?

Každou zimní sezónu proběhne x turnajů 4her (Tým = 2 hráči), kde nový tým startuje s ELO 1000 bodů. ELO se přenáší mezi turnaji i sezóny vždy pro stejný tým se stejnými hráči.

Průběh turnaje a ligy?

Turnaj probíhá formou Švýcarského systému, kde každý tým má ELO na "doživotí". Turnaj ligy začíná kvalifikací, kde hrajou týmy proti sobě s podobným ELO, avšak v kvalifikaci hrají maximálně jednou proti sobě. Po x odehraných hrách (např 6-7 her v kvalifikaci) postupuje prvních 8 týmů do pavouka, v pavouku kdo prohraje končí (i v pavouku se počítá ELO do ligy). = Každý turnaj ligy má vítěze daný den + Sezónu ligy vyhrává tým s nejvyšším ELO po posledním turnaji sezóny v lize.

Musím pít při turnaji pivo?

Ne, ale hráči jsou povinní při zápase pít libovolný nápoj alkoholický či nealkoholický a po zásahu míčku od soupeře se hráči střidají v pití svého nápoje.

Co je ELO?

ELO jsou body, skóre vašeho týmu. Při první hře v beerpong lize každý tým začíná s 1000 body. Při výhře ELO stoupá, při prohře ELO klesá. Tým sebere více bodů protihráči, pokud tým vyhraje s menším ELO než má protihráč, i naopak tým získavá méně bodů, pokud má o dost větší ELO než má protihráč a vyhraje.

Musí mi být 18?

Ne, od ligy 22/23 není povinnost pít alkoholické nápoje pro oba hráče v týmu = tým může být složen z nezletilých hráčů, kteří pijou nealkoholické nápoje. 

Epocha?

Epocha je období, kdy se hraje o putovní pohár dokud jedem tým nevyhraje daný pohár podruhé - poté již pohár není putovní a zůstává týmu, který vyhraje sezónu ligy podruhé.

V kelímcích není pivo!

Do kelímků do kterých se trefují hráči, není nelité pivo, ale z hygienických důvodů jsou tlumené závažím např rýží a nápoje jsou zvlásť pouze na pití.