Co je Beerpong?

Hra pro 2 - 4 hráče, kteří proti sobě hází pingpongový míček do kelímků soupeře. Youtube video s pravidly JABLHOL Beerpong. Psané pravidla 4-her.

Co znamená liga?

Každou zimní sezónu proběhne x turnajů 4her (Tým = 2 hráči), kde nový tým startuje s ELO 1000 bodů. ELO se přenáší mezi turnaji i sezóny vždy pro stejný tým se stejnými hráči.

Průběh turnaje a ligy?

Turnaj probíhá formou Švýcarského systému, kde každý tým má ELO na "doživotí". Turnaj ligy začíná kvalifikací, kde hrajou týmy proti sobě s podobným ELO, avšak v kvalifikaci hrají maximálně jednou proti sobě. Po x odehraných hrách (např 6-7 her v kvalifikaci) postupuje prvních 8/16 týmů do pavouka, v pavouku kdo prohraje končí (i v pavouku se počítá ELO do ligy). = Každý turnaj ligy má vítěze daný den + Sezónu ligy vyhrává tým s nejvyšším ELO po posledním turnaji sezóny v lize. (Pro výletní hráče je v turnaji ligy ještě počítáno "turnaj ELO" podle kterého se vyhlašují výsledky daný den.)

Musím pít při turnaji pivo?

Ne, ale hráči jsou povinní při zápase pít libovolný nápoj alkoholický či nealkoholický a po zásahu míčku od soupeře se hráči střidají v pití svého nápoje.

Co je ELO?

ELO jsou body, skóre vašeho týmu. Při první hře v beerpong lize každý tým začíná s 1000 body. Při výhře ELO stoupá, při prohře ELO klesá. Tým sebere více bodů protihráči, pokud tým vyhraje s menším ELO než má protihráč, i naopak tým získavá méně bodů, pokud má o dost větší ELO než má protihráč a vyhraje.

Musí mi být 18?

Ne, od ligy 22/23 není povinnost pít alkoholické nápoje pro oba hráče v týmu = tým může být složen z nezletilých hráčů, kteří pijou nealkoholické nápoje. 

Epocha?

Epocha je období, kdy se hraje o putovní pohár dokud jeden tým nevyhraje daný pohár podruhé za celou sezónu ligy - poté již pohár není putovní a zůstává týmu, který vyhrál sezónu ligy podruhé.

V kelímcích není pivo!

Do kelímků do kterých se trefují hráči, není nalité pivo, ale z hygienických důvodů jsou tlumené závažím např rýží a nápoje jsou zvlásť pouze na pití.